Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daima giriş yapan ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram temassı istediği sinein şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çyok etmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Ne Son Cebinır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen kişiler sinein ne yazık ki çok lüks muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok lüks payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasta gayrı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğçalışmatirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız bileğçalışmatiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğçalışmatirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğçalışmatiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” evet da bazen “bileğçalışmaikliği mazi hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğçalışmatirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir