Piyano Kursu ankara

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine münhal olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye başlangıçladığı senelerde tanıdıkacakları başka sanat aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri aprintr. Tüm bu sanat dalları ortada hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimleri bâtınin eğitimciler, erken evetşta edinilen yapıcı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu bağ, ana karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Kocakarı kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay süresince dinleyen çağa, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı hissî bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanılamayabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanılamadığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her ekinün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, ana ile çağa ortada yerleşmiş, müzikal bir hissî bağlamdır. Aynı ölçübile alışverişlevseldir bile; annenin, çocuğuna, zeminın uyumak bâtınin emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, çağa – ana – ata ortada kurulacak çalgı bağı, ötede evetşayacakları hissî ilişkileri esenlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıhun çocuk, kendini esenlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun bâtınin yararlı bir bildirişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her bugün savsama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, dosdoğru şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı bâtınin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun sözınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı gönül gibi derslerin çok önemli olduğunu bilici ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden hileıkoyacağını” düşünen ana-babaların da, bilgelik eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan başlangıçarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç meyanştırmaya mevzi verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir